SLECINKY.EUhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu

Gify-obrázky-přáníčka
~ pro každého něco ~
 Brána do nebe
Kleinovka vás zdraví
 zlatá brána
 Pohlazení po duši
 Pod lupou se nic neutají
 Eva se ukazuje
 Eva se ukazuje
 Eviny stránky
 Pohlazení po duši
 Pod lupou se nic neutají
 Brána do nebe
 Zábava pro všechny
Planet-Gif Das große Cliparts Archiv
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
http://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu
http://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu
ABZ.cz: slovník cizích slov
PSČ - poštovní směrovací čísla

počítadlo.abz.cz
Agama Web Buttons - Professional tool for creating web buttons and menus
Pridat.euPočasí Ostrava - Slunečno.cz

Biografie


Jeho matka Patsy, která byla známou tanečnicí a choreografkou, vedla v Houstonu taneční školu, kterou malý Patrick od mládí navštěvoval. Ve svém zdokonalování pokračoval v různých baletních školách v New Yorku. Byl tak talentovaný tanečník, že úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Patrick Swayze se objevil například na Broadwayi v muzikálu Pomáda, kde si zahrál Dannyho Zuku.

V té době dostal stipendium na San Jacinto College. Také začal v té době studovat herectví. V roce 1984 se objevil po boku Charlieho Sheena ve filmu RUDÝ ÚSVIT a v roce 1985 přišla první velká a úspěšná role v seriálu SEVER A JIH, který se točil v letech 1985 -1986. Zde se sešel s velkou spoustou filmových a televizních hvězd. Například s Jamesem Readem, Parkerem Stevensonem, Kirstie Alleyovou nebo s Michaelem Dudikoffem.

Postavu Orryho Maina si zahrál o několik let později ve volném pokračování nazvaném NEBE A PEKLO. V titulcích však nebyl uveden, poněvadž se objevil pouze na pár okamžiků na začátku prvního dílu.

Jeho prvním velkým filmovým úspěchem byl HŘÍŠNÝ TANEC. Pro tento film složil i nazpíval píseň She´s like the wind. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Natočil filmy jako DUCH, NEJBLIŽŠÍ PŘÍBUZENSTVO, HROZBA SMRTI (jediný film, ve kterém ukazuje své znalosti bojového umění), MĚSTO RADOSTI, TÁTA LUMP, BOD ZLOMU aj.

V roce 1995 byl nominován na Zlatý glóbus za roli ve filmu TŘI MUŽI V NEGLIŽÉ. Od roku 1975 byl ženatý s finskou herečkou a tanečnicí Lisou Niemi. Na začátku své herecké kariéry hostoval v jedné epizodě seriálu M.A.S.H.

Jeho poslední postavou, kterou vytvořil, byl agent FBI Charles Barker v seriálu ZVÍŘE z roku 2009. Tento seriál zabodoval jak u diváků, tak u kritiky. Patrick Swayze se však premiéry tohoto seriálu nedožil. Zemřel 14. září 2009 po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou slinivky.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one