SLECINKY.EUhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu

Gify-obrázky-přáníčka
~ pro každého něco ~
 Brána do nebe
Kleinovka vás zdraví
 zlatá brána
 Pohlazení po duši
 Pod lupou se nic neutají
 Eva se ukazuje
 Eva se ukazuje
 Eviny stránky
 Pohlazení po duši
 Pod lupou se nic neutají
 Brána do nebe
 Zábava pro všechny
Planet-Gif Das große Cliparts Archiv
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
http://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu
http://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.euhttp://slecinky.eu
ABZ.cz: slovník cizích slov
PSČ - poštovní směrovací čísla

počítadlo.abz.cz
Agama Web Buttons - Professional tool for creating web buttons and menus
Pridat.euPočasí Ostrava - Slunečno.cz

V naší zemi je Halloween novým svátkem a jako u každého takového infiltrovaného svátku se vedou sáhodlouhé spory o tom, zda jej máme slavit, či ne, zda to je proti naším tradicím nebo máme tento stav přijmout bez obav.

Co je to Halloween?
V překladu je to Předvečer Všech svatých a slaví se 31. října večer.
Halloween se do Ameriky dostal z Irska -chudé katolické země - díky vystěhovalcům za lepším životem. Mnozí katolíci považují halloween za pohanský svátek, což bude jistě pravdou, neboť jeho původ je irský a Irové jsu potomci starých Keltů. V oslavách Halloweenu není nic, co by vybočovalao z řady jiných svátků slavených v našich zemích.
Na to, jakou má Helloween podobu dnes, mělo vliv mnoho faktorrů, především velká směsice národů na americkém kontinentu a také komerce. Dnes se jedná o svátek především komerční a je prý po vánocích druhý nejvýnosnější.
Na Halloween se dnes především děti převlékají do hrůzostrašných masek a chodí po koledě a dostávají sladkosti
Dýně patří neodmyslitelně k halloweenu. Podle starých pramenů ji začali vyřezávat v Severní Americe a svůj zrod má v irské baladě o lakomém Jackovi.


Slavit tedy "dušičky" nebo Halooween?
Vezměme tedy jednu stranu mince - z Ameriky a vůbec ze světa k nám přichází mnoho nových oslav, zvyků a svátků. Mnozí nechtějí připustit, že by měly podobné svátky patřit do našeho zavedeného stylu života, zatvrzele tvrdí, že co není české, to se slavit nemá. Z druhé strany - halloween - předvečer Všech svatých - to samo o sobě říká, že je součástí svátků - nic nenahrazuje, jen vlastně doplňuje, dýně - stejný princip jako naše svíčky v oknech. Obdobný zvyk obchůzek v maskách spojených s koledou.
A v neposlední řqdě. Když vidíte rozradostněné tváře dětí v maskách různých duchů, čarodějnic, smrtek, kostlivců, jak dovádí na školních zahradách na strašidelných párty, odpolednách a soutěžích a pak sám průvod, kdy chodí se světýlky a mohou si zavýsknout jako duchové - je jim dovoleno po setmění výskat a ječet jako příšery - proč jim to nedopřát? Proč jim nedopřát soutěže ve vyřezávání dýní a zdobení oken a bytů.
Každý přece máme právo vyznávat a slavit to, co chceme, co uznáme za vhodné a slučuje se s naším svědomím. A Halloween přece nikomu neubližuje.
Obrázky

Obrázky

Obrázky a Animace

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one